روش های مقابله با آفت گیاهان

👈 یک راه دیگر برای از بین بردن آفت گیاه در خانه استفاده از گیاهانی است که حاوی خواص مشخصی برای دفع حشرات مضر هستند. انتخاب گیاهانی که می توانند آفت ها را از بین ببرند به صرفه جویی در پول و زمان کمک می کند و البته روشی دوستار زیست محیط است که از گسترش آفت های خاک گلدان جلوگیری می کند.

۱⃣ قبل از هرچیز نیازهای گیاه خانگی را بخوبی شناسایی کنید. برای مثال برخی گلدان ها نیاز به نور بیشتر و قرار گرقتن در فضاهای روشن دارند. در مقابل برخی گیاهان از قرار گرفتن در نور مصنوعی بیشتر لذت می برند.

۲⃣ برای تقویت خاک گلدان از کود مناسب در طول فصول رشد گیاه استفاده کنید.

۳⃣ خاک گلدان باید از نوع خاک های پاستوریزه و صنعتی باشد. اگر گیاه جدیدی را به مجموعه ی گلدان های خود اضافه می کنید، آن را برای مدتی جدا از گیاهان دیگر نگهداری کنید تا مطمئن شوید دچار آفت و یا بیماری نباشد.

۴⃣ گردش و جریان هوا در اطراف گلهای آپارتمانی بسیار مهم است.

۵⃣ از کاشت گیاهانی همچون ریحان برای دفع پشه، مگس و دیگر آفت ها بهره ببرید. برای محافظت از بوته های گیاه گوجه فرنگی می توانید گیاه ریحان را در کنار آن بکارید. اینکار نه تنها به دفع آفات کمک می کند، بلکه باعث رشد و درشت تر شدن گوجه فرنگی ها نیز می شود.

۶⃣ از کاشت بوته ی سیر برای جلوگیری از رشد شته ها، سوسک ژاپنی، آفت هویج، پرپری، حلزون و کرم بهره ببرید.

۷⃣ برای دفع کک و پرپری از گیاه اسطوخودوس در اطراف دیگر گیاهان استفاده کنید.

۸⃣ گیاه جعفری نیز می تواند بسیاری از آفات و حشرات مخرب و حتی حیوانات جونده را از گیاهان دور نگه دارد. گل های جعفری فرانسوی نیز می تواند آفاتی چون مگس سفید و نماتدها را دفع کند.
❌ نکته: توجه داشته باشید که گلهای جعفری فرانسوی می توانند آفاتی همچون عنکبوت و حلزون را جذب کند.

۹⃣ گیاه شوید دافع عنکبوت و شته است.

گیاه نعنا نیز می تواند در دفع آفات خاک گلدان های خانگی موثر باشد. نعنا از رشد مورچه، آفات سرخرطومی، شته ها، کک، سوسک ژاپنی و دیگر حشرات جلوگیری می کند. استفاده از نعنای خشک نیز می تواند کلونی مورچه ها را از بین ببرد و آنها را دور کند.

نکته: توجه داشته باشید که گل های آلوده باید از دیگر گلدان ها جدا شوند و شاخ و برگ های آفت زده ی آنها حدف شوند. این گیاهان باید به صورت دوره ای با صابون ضد آفت شستشو داده شوند تا از رشد و گسترش آفات در فضای خانه جلوگیری شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید