انواع نهال آلبالو

ارقام نهال آلبالو مجاری ، محلی ، بوترمو . . .

کاشت نهال آلبالو

درخت گیلاس و درخت آلبالو شباهت های بسیار زیادی با هم دارند و تنها تفاوت آن ها با هم این است که درخت آلبالو فضا و حجم کمتری را نسبت به درخت گیلاس اشغال می کند و همچنین میوه های درخت آلبالو از گیلاس کوچکتر است .  ارتفاع درخت آلبالو بین دو متر تا چهار متر است و تاکنون ارتفاع بیشتری از این درخت زیبا دیده نشده است اما ریشه های آن بسیار بلند و پرقدرت است که تقریبا تا پنج متر هم می رسد . پرورش درخت آلبالو کاری تقریبا ساده است و از روش های گوناگونی می توان آن را پرورش دارد .

روش های پرورش درخت آلبالو عبارت اند از :      کاشت بذر     ،  پیوند    ،   پاجوش

البالو مجاری

آلبالو مجاری

بعد از کاشت بذر بیشترین روشی که برای پرورش درخت آلبالو استفاده می شود روش پاجوش است که از سایر روش ها بسیار آسان تر است .

نکته ی دیگری که در مورد پرورش درخت آلبالو باید بدانید این است که درخت آلبالو احتیاج به هرس کردن ندارد مگر در زمان هایی که شاخ و برگ های آن دچار آسیب و شکستگی شده باشد که در چنین شرایطی حتما درخت را هرس کنید تا به بقیه ی درخت آسیب وارد نشود .

خاک درخت آلبالو باید خاک بسیار مرغوب باشد تا درخت به خوبی در آن رشد کند و یکی از مواد معدنی ای که این درخت به آن احتیاج دارد و باید حتما در خاک آن بشد تا درخت از آن تغذیه کند پتاس است که به رشد بهتر گیاه کمک می کند و از سرما زدگی جلوگیری می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید