ارقام نهال آلبالو مجاری ، محلی ، بوترمو . . .

 

 

کاشت نهال آلبالو

درخت گیلاس و درخت آلبالو شباهت های بسیار زیادی با هم دارند و تنها تفاوت آن ها با هم این است که درخت آلبالو فضا و حجم کمتری را نسبت به درخت گیلاس اشغال می کند و همچنین میوه های درخت آلبالو از گیلاس کوچکتر است .  ارتفاع درخت آلبالو بین دو متر تا چهار متر است و تاکنون ارتفاع بیشتری از این درخت زیبا دیده نشده است اما ریشه های آن بسیار بلند و پرقدرت است که تقریبا تا پنج متر هم می رسد . پرورش درخت آلبالو کاری تقریبا ساده است و از روش های گوناگونی می توان آن را پرورش دارد .

روش های پرورش درخت آلبالو عبارت اند از :      کاشت بذر     ،  پیوند    ،   پاجوش

بعد از کاشت بذر بیشترین روشی که برای پرورش درخت آلبالو استفاده می شود روش پاجوش است که از سایر روش ها بسیار آسان تر است .

نکته ی دیگری که در مورد پرورش درخت آلبالو باید بدانید این است که درخت آلبالو احتیاج به هرس کردن ندارد مگر در زمان هایی که شاخ و برگ های آن دچار آسیب و شکستگی شده باشد که در چنین شرایطی حتما درخت را هرس کنید تا به بقیه ی درخت آسیب وارد نشود .

خاک درخت آلبالو باید خاک بسیار مرغوب باشد تا درخت به خوبی در آن رشد کند و یکی از مواد معدنی ای که این درخت به آن احتیاج دارد و باید حتما در خاک آن بشد تا درخت از آن تغذیه کند پتاس است که به رشد بهتر گیاه کمک می کند و از سرما زدگی جلوگیری می کند.