ارقام  نهال رد دليشز، گلدن دليشز ، سیب گرانی اسمیت ، رد لاو تو سرخ . سیب گلاب، دماوندی ، گالا ، عباسی ، شیخ امیری ،سیب سیاه ، رد چیف

سیب از تیره گلسرخیان و از زیرتیره پوموایده می باشد.از درختان مناطق معتدل سرد بشمار می آید و می تواند سرمای ۳۵-الی ۴۰- درجه سانتی گراد را تحمل کند.نیاز سرمایی سیب درحدود ۱۰۰۰-۱۶۰۰ ساعت زیر ۷ درجه سانتیگراد میباشد و در مناطقی که دارای زمستان های گرم باشدخوب عمل نمی آیددر دو ماه آخر رسیدن این میوه شب های خنک مناسب بوده و درغیراینصورت میوه ها از رنگ کدر و بافت سست برخوردار می شوند و طعم و مزه مطلوب حاصل نخواهد شد.اکثر ارقام سیب خودنابارور بوده و نیاز به ارقام گرده زا دارد.

عمليات داشت سيب:

 يكي از عارضه‌¬هایي كه معمولاً باغداران سيب با آن روبرو هستند، ريزش ميوه‌هاي سالم سيب است. ريزش در سه مرحله و با توجه به تفاوت نوع رقم، شرايط آب و هوايي، خاك و غيره ديده مي‌شود. مرحله اول پس از ريزش اولين گلبرگ‌ها حدود ۲ تا ۳ هفته طول مي‌كشد، مرحله بعدي زماني كه ميوه‌ها به اندازه گردو شده‌اند و در نهايت مرحله آخر ريزش قبل از رسيدن كامل ميوه‌ها است كه بيشترين خسارت را به باغدار وارد مي‌كند. ريزش‌ها به عواملي از جمله تلقيح نشدن ميوه‌ها، ژنتيك گياه، كمبود مواد غذايي و هورمون‌ها، كمبود آب، نوع رقم و غيره بستگي دارد. در صورتي‌كه در مرحله آخر، ريزش ميوه‌هاي سالم در مدت ۲۴ ساعت از ۲۰ عدد بيشتر باشد بايستي از مواد و هورمون‌هاي ضدريزش مانند اسيد اندول استيك و اسيد اندول بوتيريك جهت كنترل ريزش استفاده كرد.  

  آب و هوا و خاك مورد كشت سيب: 

گياه سيب در شرايط آب و هوايي سرد و معتدل رشد خوبي داشته و دامنه دمايي تا ۴۰- درجه را مي‌تواند تحمل كند اما در دماهاي بسيار گرم به طوري كه نياز سرمایي درخت به خوبي تأمين نگردد توليد محصول مقرون به صرفه نخواهد شد. افزون بر اين در شرایطی كه یک ماه قبل از برداشت سیب اگر هوای شب‌ها خنك باشد، ميوه از كيفيت بهتري برخوردار خواهد شد. سيب را تقريباً مي‌توان در هر نوع خاكي كشت كرد اما خاك‌هاي لموني عميق و سبك غني از مواد آلي براي اين گياه مناسب‌تر است. به دليل داشتن ريشه‌هاي سطحي به كم‌آبي حساس بوده و از طرفي سطح آب زيرزميني نيز نبايد بالاتر از ۲ متر باشد.

  برداشت سيب: 

مرحله‌ي رسيدگي ميوه با تغيير رنگ، فرم و خوش طعم شدن آن قابل تشخيص است. با وجود اينكه وسايل برداشت به صورت مكانيزه در بازار است ولي جهت جلوگيري از آسيب‌ديدگي ميوه برداشت معمولاً با دست و كارگر صورت مي‌گيرد به این صورت هنگام چيدن آن، از وارد كردن ضربه، له شدن يا زخم شدن و به زمین افتادن ميوه جلوگیری شده و در شرايط انباري مناسب نگهداري می‌شود. 

ارقام بومی سیب :

  سیب گلاب اصفهان، مشهد و شفیع اباد.سیب زنوز مرند، سیب سلطانی اصفهان، سیب شیخ احمد تبریز

  ارقام خارجی سیب :

سیب لبنانی زرد،سیب لبنانی قرمز، مک اینتاش، جوناتان، استای من، رم بیوتی، نورسرن اسپی، وین ساپ،رقم گلدن اسموتی مقاوم به زرگار ، رقم بوسکوپ که تریپلوئید است.